0

Jak zbudować społeczność wokół Instagrama.

Kilka dni temu pisaliśmy, dlaczego media społecznościowe są tak ważne dla marketingu internetowego. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was garść porad, jak sprawić, by profil na Instagramie był atrakcyjny i działał jak magnes na followersów.

Instagram jest doskonałym medium społecznościowym dla przedsiębiorstw e-commerce. Społeczność skupia się wokół zdjęć produktu i firmy, dzięki czemu rośnie rozpoznawalność marki. Odpowiednie wykorzystywanie profilu na Instagramie pracuje nie tylko na pozytywny wizerunek i identyfikację wizualną, ale także na wyniki sprzedaży.

 

Pokazuj produkty

Mogłoby się wydawać, że jest to rzecz oczywista. Jednak w tym punkcie bardzo ważna jest konsekwencja. Oprócz regularności publikowania zdjęć, warto wspomnieć o zachowaniu tego samego stylu, co pozwoli potencjalnemu klientowi lepiej skojarzyć markę. Z drugiej strony, zamieszczanie co jakiś czas podobnych do siebie obrazków nie jest dobrym pomysłem – tak prezentowany produkt może się bowiem szybko znudzić.

Jeżeli masz taką możliwość, zaprezentuj każdy etap produkcji swojego dzieła. Ukazanie produktu „od środka” upewni potencjalnych klientów co do jakości towaru. Poza tym rozbudzi ciekawość odbiorców, urozmaici content profil, a dzięki temu liczba followersów wzrośnie.

Korzystnie na profil wpłyną także wszelkiego rodzaju poradniki. Zaprezentowanie sposobów wykorzystywania produktu, tutoriale samodzielnej naprawy czy inne porady dotyczące użytkowania pokażą możliwości Twojego dzieła.

 

Daj się poznać od kuchni

Budowanie profilu na Instagramie wiąże się z zacieśnianiem relacji między firmą
a konsumentami. Pokazywanie codziennego życia w biurze czy przedstawianie pracowników na poszczególnych stanowiskach buduje zaufanie, dzięki czemu klienci mogą łatwiej sięgnąć po produkt Twojej firmy. Duże znaczenie ma także pokazywanie swoich inspiracji poprzez publikowanie cytatów czy zdjęć osób uznanych za autorytety. Wyznacza to kierunek rozwoju firmy, który może zostać z łatwością odczytany przez klienta.

 

Organizuj konkursy

Dobrym sposobem na utrzymywanie kontaktu z followersami są konkursy. Warto je przeprowadzać co jakiś czas, ponieważ angażują one społeczność. Dodatkowo odpowiednie zaprojektowanie zasad pomoże w zdobyciu większego zasięgu. Przy takich wydarzeniach niezbędne jest używanie chwytliwego hashtagu.

Należy jednak uważać, by nie przekroczyć granicy, za którą obserwujący nie będą się już angażować. Skomplikowane zasady konkursu i niedostosowana nagroda nie dadzą korzyści żadnej ze stron.

 

Bądź kreatywny

Pamiętaj, że lista porad nie jest zamknięta. Ciekawe i kreatywne formy pogłębiania relacji z klientami przyczynią się do pozytywnego odbioru Twojej firmy bądź produktu, a tak zbudowana społeczność stanowić będzie ogromny kapitał dla przyszłych innowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *